Asayiş

Gazeteciyi ararken şehit olan askerlere tören düzenlendi

Uçurumdan düşerek kaybolan ve kendisinden bir daha haber alınamayan kayıp gazeteci Abdülkadir Nişancı’yı ararken şehit olan askerler için tören düzenlendi.

Bayburt Aydıntepe’de 10 Mayıs tarihinde uçurumdan dereye düşen ve kendisinden haber alınamayan AA muhabiri Abdülkadir Nişancı’yı arama çalışmalarında iki asker de dereye düştü ve şehit oldu.

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan Çamlıkaya HES bölgesinde akıntıya kapılan iki asker için sabah saatlerinde tören düzenlendi.

KAYIP MUHABİRİ ARAMA ÇALIŞMALARINDA SUYA KAPILARAK ŞEHİT OLAN ASKERLER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

Kayıp gazeteci için yapılan arama çalışmalarına katılan JÖAK Arama Kurtarma Timinde görevli olan 32 yaşındaki Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mustafa Gidergelmez ile 36 yaşındaki Uzman Çavuş Eyüp Kapaklıkaya için tören yapıldı.

PROTOKOL HAZIR BULUNDU

Saat 09.00’da gerçekleşen törene protokol ile birlikte kayıp gazeteciyi arama kurtarma çalışmalarına katılan ekipler ile askeri personel katıldı.

Şehit olan iki askerin özgeçmişlerinin okunduğu törende dualar edildikten sonra Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mustafa Gidergelmez’in naaşı askeri uçakla memleketi olan Gaziantep Islahiye’ye, Uzman Çavuş Eyüp Kapaklıkaya’nın naaşı ise Çorum’un Kargı ilçesine gönderildi.