USD
3,5701
23°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

ABD'den PYD çıkışı: Barış masasında olmalı

ABD'den PYD çıkışı: Barış masasında olmalı
11 Ocak 2017 07:04

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner, barış görüşmeleri masasında PYD'nin de yer alması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin, terör örgütü olduğu gerekçesiyle verdiği destekten dolayı eleştirdiği ABD'den yeni bir PYD açıklaması geldi. Sözcü Yardımcısı Mark Toner, başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Mark Toner, bir soruya verdiği yanıtta;

Suriyeli Kürtleri temsil eden PYD'nin terör örgütü IŞİD'e karşı en etkili mücadele eden grup olduğunu ve PYD'nin de, barış görüşmelerinin yapılacağı masada olması gerektiğini savundu. Toner, 'PYD savaşta varlığı olan bir grup. Suriye'deki çözüm arayışlarında da seslerinin duyulması gerekiyor. Bize göre, bir noktada bu sürecin bir parçası olmak zorundalar' diye konuştu.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
Adanali

5 ay önce

Iste ABD nin teröristleri desteklediginin özellikle ISID bahenesiyle desteklediginin bir kaniti daha ama anlamadigim sey ise bizim neden bunlara karsi herhangi bir yaptirim yapmayip sadece medyalarda konusup sikayet ediyoruz ve kime sikayet ettigimizi bile bilmeden
En Popüler Galeriler