USD
3,5657
16°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Cevahirlerin miras davasında karar!

Cevahirlerin miras davasında karar!
11 Ocak 2017 15:07

Aysun Cevahir Greenall'in demans hastası olduğu gerekçesiyle annesi Elmas Cevahir'e vasi atanması için açtığı davada karar çıktı.

Vefat eden İşadamı İbrahim Cevahir'in mirasıyla ilgili tartışmalar sürerken miras davasında karar verildi. Ünlü işadamının kızı Aysun Cevahir Greenall, demans hastası olduğu gerekçesiyle annesi Elmas Cevahir'e vasi atanması için açtığı dava sonucu verilen kararda Elmas Cevahir'in erken evre demans hastalığı olduğu, bu durumun mevcut durumda vasi tayinini gerektirmediği, kendisine yasal bir danışman atanmasının uygun olacağı söylendi.

YASAL DANIŞMAN ATANIYOR

Sağlık raporunda," Elmas Cevahir'in erken evre demans hastalığının olduğu, bu durumun mevcut durumda vasi tayinini gerektirmediği, mahkemece dinlenmesinde faydalı olacağı düşünüldü. Vesayet altına alınması gerekli görülmemekle birlikte kendisine yasal bir danışman atanmasının uygun olacağı demans hastalığının zamanla ilerlemesi bekleneceğinden hastanın yılda bir tekrar değerlendirilmesinin uygun olacağı kanaatine varılmıştır" denildi.

AKIL HASTANESİNE YATIRMAK İSTİYORLAR

Davacı Aysun Cevahir Greenall, “Annem uzun yıllardır alzheimer ve demans hastasıdır. Ağabeyim Yusuf Cevahir açıkça anneme kalan parayı almak istiyor. Annem kendini idare etmekte yetersizdir. Kısıtlanması menfaatinedir. Babam öldükten sonra mirastan paramı istiyorum diye beni akıl hastanesine yatırmak istiyorlar" diye konuştu.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için tıklayın.
En Popüler Galeriler