USD
3,5561
25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

CHP'den Kritik Açıklama "Meclisten çekilmiyoruz"

CHP'den Kritik Açıklama "Meclisten çekilmiyoruz"
19 Nisan 2017 17:20

CHP'li Levent Gök, MYK'da sine-i millete dönme fikrinin benimsenmediğini belirterek CHP'nin Meclis'te kalacağını ifade etti.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, partilerine, toplumun değişik kesimlerinden Meclis'ten çekilme önerisi geldiğini belirterek, "Ancak yapılan MYK değerlendirmesinde böyle bir kararın uygun olmayacağı kararına varılmıştır. CHP, elindeki bütün meşru imkanları kullanarak, Gazi Meclisini sonuna kadar koruma kararlılığı içinde olacaktır." dedi.

BÖKE'NİN SÖZLERİ SORULDU

Levent Gök'e, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gazeteciler, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin, "Meclis'ten de çekilmeyi düşünebiliriz." şeklindeki açıklamasını hatırlattı. CHP'nin Meclis'ten çekilip çekilmeyeceği sorusuna karşılık Gök, "Referandum sürecinde yaşananlar ve özellikle YSK'nın başını çektiği skandallar" üzerine toplumun değişik çevrelerinde öfke oluşturduğunu belirtti. Bu konuda derin bir tartışma yürüdüğünü ifade eden Gök, CHP'nin, toplumun değişik kesimleriyle istişaresini sürdürdüğünü, her kesimin partiye görüş bildirdiğini aktardı.

UYGUN OLMAYACAĞI KARARINA VARILDI

CHP Grup Başkanvekili Gök, "Bu çerçevede toplumun değişik kesimlerinden CHP'ye böyle bir öneri gelmiştir. Ancak yapılan MYK değerlendirmesinde böyle bir kararın uygun olmayacağı kararına varılmıştır. CHP, elindeki bütün meşru imkanları kullanarak, Gazi Meclisini sonuna kadar koruma kararlılığı içinde olacaktır." diye konuştu.
 

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
fil dünyasi

10 gün önce

hıc fena olmaz def olsun gıtsınler zaten bır sey yapmıyorlar hıc olmaz ıse meclıs daha ıyı calısır chp oldugu surece meclıs iş yapamıyor tam ulke onların yuzun den elli yıl gerı den gıttı hıc olmazsa def olsun gıtsın zorla tutan mı var gandı yolcu sanırsam bu panık gandı de ondan sonuc da 1 oy bıle fazla olsa konu kapanır bunlar daha bunu anlamıyor
canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için tıklayın.
En Popüler Galeriler