Dünya

ABD yanıyor: 9 kişi öldü

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde çıkan yangın 9 kişinin hayatına mal olurken, 25 bini aşkın kişinin tahliye edilmesine sebep oldu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Koliforniya eyaletinde çıkan orman yangınında şu ana kadar 9 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Çok sayıda kişinin de yaralandığı yangından dolayı olay bölgesinde olan 25 binden fazla kişi de tahliye edildi. 

2018/11/10/yangin.jpg

Bölgede yangınların kontrol altına alınamadığı aktarıldı. Butte County Şerifi Korey Honea yaptığı açıklamada, önceki gün akşam saatlerinde başlayan orman yangında 9 kişinin hayatını kaybettiğini doğruladı. Honea, bazı insanların araçlarının içerinde ve dışında ölü olarak bulunduğunu belirterek çok sayıda kişinin yaralandığını, bazı bölgelerde yangın söndürme çalışmalarına katılan itfaiye ekiplerinin de yaralandığını söyledi. Kalifornia itfaiye ofisinden yapılan açıklamada, 650’den fazla konutun yangından tahrip olduğu, 260 ticari yapının da zarar gördüğü ve yangınların halen kontrol altına alınamadığı duyuruldu.

 

KENTİN YÜZDE 75'İ TEHLİKE ALTINDA 

 

Bin Oaks Belediye Başkanı Andy Fox gazetecilere yaptığı açıklamada, Ventura County Bin Oaks kentinin yüzde 75'inin yangın tehlikesi altında olduğu gerekçesiyle boşaltıldığını söyledi. Fox, Malibu kentinin bütün ünlü yerleşim bölgesinin de tamamıyla tahliye edileceğini, bölgede bir milyon insanın risk altında olduğunu açıkladı.