Dünya

ABD'den elektrik operasyonu sonrası dalga tweeti

ABD eliyle Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya darbe girişiminde bulunulmasıyla entrikaların ardı arkası kesilmiyor.

Venezuela'daki Guri’deki santralin sabote edilmesiyle ülkenin 23 eyaletinden 22'sine elektrik verilemiyor. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun emriyle okullar ve devlet kurumları kapatıldı. Juan Guaido'yu destekleyen muhalif çetelerin soygun ve yağma yapmaması için işyerleri de kapalı durumda...

SENATÖR MARCO RUBİO DALGA GEÇTİ

Maduro'nun dik durmasıyla darbe girişimi başarlı olmazken, Maduro elektrik kesintisi gibi çeşitli girişimlerle yıldırılmaya çalışılıyor. Hastaneleri, elektriğe hayati derecede ihtiyacı olanları düşenmeyen ABD eli Venezuela'daki 'karanlık operasyonu' başlattı.

2019/03/09/abdden-elektrik-operasyonu-sonrasi-dalga-tweeti.jpg

Maduro'nun elektrik kesintisinde parmağı olduğunu iddia ettiği ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio ise ülkedeki durumu alaya alıyor. Rubio, ”Venezuela halkından özür dilerim. Apple’dan indirdiğim 'elektronik saldırı' uygulamasının yanlış yerine tıklamış olmalıyım” notunu Twitter'dan paylaşarak büyük tepki çekti. 

2019/03/09/abdden-elektrik-operasyonu-sonrasi-dalga-tweeti_1.jpg

Venezuela Haberleşme Bakanı Jorge Rodrguez ise ülkedeki elektrik yavaş yavaş verilmeye başladığını açıkladı. 

Venezuela Ulusal Elektrik Şirketi ise yaptığı açıklamada, Guri’deki santralin sabote edildiğini saldırıyla birlikte elektirik kesintilerinin yaşandığını duyurdu.