Dünya

Alman laboratuarında şoke eden görüntüler

Almanya’da yapılan deneyler için kullanılan bir laboratuarda hayvanlara yapılan üzücü muameleyi gözler önüne seren görüntüler bir çalışan tarafından gizlice çekildi…

The Sun’ın haberine göre, Almanya’da yapılan deneyler için kullanılan bir laboratuarda maymun ve köpeklere üzücü muamele yapıldığı iddia edildi. 

Aktivist gruplara göre, Hamburg yakınlarındaki Mienenbuttel’deki laboratuarda metal kayışlarla maymunlar bağlandı, kediler ve köpeklere yapılan toksisite testinin ardından hayvanlar ölüyor…

Alman laboratuarında şoke eden görüntüler

Görüntüler, hayvan hakları kuruluşları Soko Tierschutz ve Cruelty Free International’ın ortak operasyonunun bir parçası olarak LPT Farmakoloji ve Toksikoloji Laboratuvarı’nda çalışan işçinin yaptığı gizli çekimle elde edildi.

Çalışanın iddiasına göre köpek, maymun, kedi ve tavşan üzerinde toksikoloji testleri yapıldı. Gizli çalışan, hayvanların korkunç koşullarda tutulduğunu belirtti.

Alman laboratuarında şoke eden görüntüler
Alman laboratuarında şoke eden görüntüler

‘Yasalar yeterince katı değil’

Polis, laboratuardaki koşullara karşı uyarıldı. Aktivistler ayrıca Almanya’da hayvanları deneylerden koruyan yasaların yeterince katı olmadığını belirtti.

LPT şirketi araştırmalarını “ulusal ve uluslararası kurallara uygun olarak” yürüttüğünü söyledi.

Cruelty Free International İcra Kurulu Başkanı Michelle Thew, şunları söyledi: “Araştırmamız, korkunç acıları, yetersiz bakımı, kötü uygulamaları, Avrupa ve Alman hukukunun ihlallerini ortaya çıkardı. Farmakoloji ve Toksikoloji Laboratuvarı’nın (LPT) kapatılmasını istiyoruz. Ayrıca, Avrupa’da düzenleyici toksisite testlerinde hayvanların kullanımına ilişkin kapsamlı bir inceleme yapılmasını istiyoruz.”