Dünya

Altın Küre'de yıldızlardan, Time's Up hareketine destek

Altın Küre'de geçen yıl cinsel tacizi protesto için birçok oyuncu siyah giyinmişti. Bu yılki törende harekete vurgu yapmak için Time's Up bileklik takıldı

Geçen yıl sayısız oyuncu Meryl Streep, Jessica Chastain ve Emma Stone da dahil olmak üzere, cinsel tacizi protesto etmek için tamamen siyah kıyafetler giymeyi seçerek Altın Küre kırmızı halısını değiştirmişti.

Bu yılki törende birçok kişi “Time's Up x2” yazan siyah ve beyaz bileklikler ve kurdeleler seçerek harekete bağlılığını göstermeye devam etti.

2019/01/07/timesup.jpg

Bu yılın ev sahibi Andy Samberg, Julianne Moore, Amy Adams, Debra Messing, Rachel Brosnahan, Idris Elba ve Charlize Theron gibi yıldızlar Time’s Up x2 bileklikleriyle harekete bağlılıklarını gösterdi. 

Geçen yılki Altın Küre'lerde yaygın olarak kullanılan Time's Up pinlerini yaratan Arianne Phillips tarafından tasarlanan yeni aksesuar grubu, hareketin ikinci yılını vurguladı.

2019/01/07/times-up.jpg

Kampanyanın ikinci yılını işaretlemenin yanı sıra 2019’un önerisi, sektörler arasında liderlik pozisyonundaki kadınların sayısını ikiye katlamak için de çağrı yaptı.