Dünya

Amerikan Havayolları, 4 aylık Boeing uçuşlarını iptal etti

Amerikan Havayolları, kazalar sonucu çok sayıda insanın ölümüyle gündeme gelen Boeing 737 Max tipi yolcu uçağının uçuşlarını iptal etti.

Amerikan Havayolları (American Airlines) son zamanlarda kaza ve ihmallerle gündeme gelen Boeing 737 Max tipi yolcu uçağıyla ilgili bir karar aldı. Yazın sonuna kadar Boeing 737 Max uçuşlarını iptal etti.

AMERİKAN HAVAYOLLARI BOEING 737 MAX’A RESTİ ÇEKTİ

Amerikan Havayolları, Ağustos ayının ortalarına kadar olan Boeing uçuşlarını iptal etti. Bu iptal kararından, günde 115 uçuş etkilenecek.

BOEING 737 MAX YÜZLERCE KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLMUŞTU

Etiyopya’da ve Endonezya’da Boeing 737 Max tipi yolcu uçağı düşmüş, kazalarda yüzlerce yolcu hayatını kaybetmişti. Global anlamda tepki alan Boeing 737 Max’larla ilgili pek çok ülke uçakları toplama kararı almıştı.

amerikan havayolları

YOLCULAR TEPKİ GÖSTERDİ

ABD’nin en büyük ikinci havayolu şirketi olan American Airlines, 737 Max tipi uçakların gerçekleştireceği uçuşu iptal etti. Yolcular, seferlerin olumsuz etkilenmesinden dolayı bu karara tepki gösterdi. Şirket yolcuların yaşayacağı aksaklıkları gidermek adına girişimde bulundu.

UÇUŞLARIN GÜVENLİĞİ AMAÇLANIYOR

Başta Haziran ayı ortalarına kadar olması planlanan iptal kararı, daha sonra Ağustos ayı ortasına kaydırıldı. Amerikan Havayolları bu kararla uçuşların en yoğun olduğu dönemde yolcuların güvenliğini amaçlıyor.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.