Dünya

Artık 'O'nun bile sevgilisi var

Tayvan'ın güneyindeki trafik ışıklarındaki yeşil ve kırmızı adamın da artık Sevgililer Günü'nde sevgilisi oldu.

14 Şubat Sevgililer Günü'nde sevgilisi olmayanları çıldırtacak haber Tayvan'dan geldi. Tayvan'ın güneyindeki trafik ışıklarındaki yeşil ve kırmızı adam Sevgililer Günü'nde kendine bir sevgili buldu.

BBC Türkçe'nin haberine göre Pingtung bölgesindeki yeni trafik ışıkları dün bir törenle tanıtıldı. İlk olarak 40 adet trafik ışığı yenileriyle değiştirildi. Yeni ışıklarda kırmızı yanarken adam dizlerinin üzerine çökerek sevgilisine evlenme teklif ediyor. Yeşil ışık yanarken de çift el ele yürüyor.

2018'DE ŞEHİR GENELİNDE KULLANILACAK

Pingtung Polisi, yeni tasarımların Aralık ayında test edildiğini ve 18 yıldır kullanılan tasarımı "daha çekici kılmak için" 2018 yılında Pingtung genelinde kullanılmaya başlanacağını açıkladı. Taiwan News'e konuşan Pingtung Belediye Başkanı Pen Men "Bu tasarım Pingtung'un aşk dolu bir yer olduğunu gösteriyor" dedi. Yeni ışığın tasarımını yapan Çeng Da-vey yeni ışığın daha güvenli olacağını düşünüyor.

2018/02/14/a_1.jpg

DAHA FAZLA GENÇ DİKKATİNİ IŞIĞA VERECEK

Apple Daily sitesine konuşan Da-vey bu tasarımla daha fazla gencin dikkatini ışığa vermesini sağlamayı umduğunu söyledi. Tayvan trafik ışıklarının tasarımını değiştiren tek ülke değil. Daha önce Hollanda'nın Utrecht kentindeki trafik ışıklarında yerel çizgi film karakteri tavşan Miffy yer almıştı. Mart 2017'de ise Avustralya'nın Melbourne kentindeki trafik ışıklarının bir kısmı bilinç dışı toplumsal cinsiyet yanlılığına dikkat çekmek için kadın figürleriyle değiştirilmişti.