Dünya

Brezilya'da kadın polis hırsızı böyle vurdu

Brezilya’da askeri polis memuru Ketia da Silva Sastre (42) okul önünde soygun girişiminde bulunan hırsızı vurarak öldürdü. O anlar kameralarına yansıdı.

Brezilya’nın Sao Poulo kentinde dün yaşanan olayda özel bir okulun önünde bekleyen bir grup veli ve öğrenciye yaklaşan 21 yaşındaki Elivelton Neves Moreira silahını çekerek çanta ve paraları vermelerini istedi. Bu sırada kadınlar çockularını korumak isterken panik yaşandı. Hırsız bir kadının çantasına uzandığı sırada silahını çeken ve askeri polis memuru olduğu öğrenilen Ketia da Silva Sastre hırsızı göğsünden vurdu. 

 

Neye uğradığını şaşıran hırsız sırt üstü yere düşerken Sastre de bir otomobilin arkasına geçerek kendine siper aldı. 21 yaşındaki Moreira’ya silahını atmasını söyleyen Sastre daha sonra hırsızın bıraktığı silahı tekmeleyerek uzaklaştırdı yerden alarak çantasına koydu. 

2018/05/14/brezilya-kadin-polis.jpg

ÜZERİNE BASARAK POLİS VE SAĞLIK EKİPLERİNİN GELMESİNİ BEKLEDİ

Hırsız Moreira’yı yüzükoyun yatıran Sastre silahını doğrultup üzerine basarak sağlık ve polis ekiplerinin gelmesini bekledi. Üç kurşun yarası aldığı öğrenilen Morreira’nın kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği öğrenildi. 

Sao Paulo valisi Marcio França polis memuru Ketia da Silva Sastre’yi cesareti için törenle onurlandırdı. 
İki kız çocuğu annesi Sastre yaptığı açıklamada orada bulunan çocuklarını ve diğer insanları koruma içgüdüsüyle hareket ettiğini belirtti. Sastre’nin eşinin de polis olduğu öğrenildi.