Spor

Emre Belözoğlu’na fırça uzatan çocuk Türk forması giydi, özür diledi

A Milli Takım kaptanı Emre Belözoğlu’na İzlanda’da fırça uzatan Belçikalı’yı Türkler buldu. Corentin Siamang adlı genç özür diledi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda İzlanda ile karşılaşmak için gittiği ülkenin Kaflevik Havalimanı’nda nedensiz şekilde 3 saate yakın pasaport kontrolünde bekletilmişti.

Pasaport kontrolünden geçtikten sonra basın mensuplarına konuşan Emre Belözoğlu’na ilk olarak İzlandalı zannedilen bir genç elindeki fırçayı mikrofon gibi uzatmıştı.

Olay Türkiye basınında görüldüğü andan itibaren büyük gerilim ve tepkiler verilmişti.

Daha sonra o gencin İzlandalı değil Corentin Siamang adında bir Belçikalı olduğu öğrenilmişti. Sosyal medya hesabından da açıklama yapan genç, amacının hakaret, ırkçılık veya saldırganlık olmadığını yalnızca şaka yapmak istediğini ve fırçanın tuvalet fırçası değil yanında bulunan bulaşık fırçası olduğunu söylemişti.

“ÖZÜR DİLERİM KAPTAN”

Yine de Türk vatandaşları gencin peşini bırakmadı. Belçika’da yaşayan Türk vatandaşları gençle görüştü.

Gence Türk Milli Takım forması hediye eden Türkler, gencin amacının ırkçılık ve hakaret olmadığını öğrendiklerini anlattı. Türklerin çektiği videoda Siamong, Emre Belözoğlu’na Türkçe ‘kaptan’ diye seslenerek özür diledi.