Dünya

Ivanka Trump’ın Etiyopya ziyareti sona erdi

ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump, Etiyopya’yı ziyaret etti. Etiyopya’nın ilk kadın Cumhurbaşkanı Sahle-Work Zewde ile bir araya geldi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump, Etiyopya’yı ziyaret etti.

Trump, Etiyopya’nın ilk kadın Cumhurbaşkanı Sahle-Work Zewde ile bir araya geldi.

IVANKA TRUMP’IN ETİYOPYA ÇIKARMASI SONA ERDİ ABD YATIRIMLARINI KONTROL ETTİ

FONLADIKLARI PROJELERİ KONTROL ETTİ

Kadınların desteklenmesi için düzenlenen bir dizi etkinliğe katılan Trump, ABD’nin fonladığı projeleri gözlemledi.

Trump ayrıca, Etiyopya Havayollarının 10 Mart’ta düşen uçağında hayatını kaybeden 157 kurban için düzenlenen törene katıldı.

Trump, ziyaretinin ilk gününde 2025’e kadar Afrika’da 50 milyon kadının desteklenmesini amaçlayan ABD, Afrika Birliği ve Birleşmiş Milletler tarafından finanse edilen bir projenin paneline katıldı.

Panel, BM’nin Afrika Ekonomik Komisyonunun merkezinde düzenlendi. Burada konuşan Trump, “Kadınların önündeki engellere ve ülkelerin refahına odaklanmalıyız” dedi.

IVANKA, DOKUMA TEZGAHININ BAŞINA GEÇTİ

Bölgedeki insan ticareti ve cinsel istismarların önüne geçilmesi gerektiğini savunan Trump, etkinliğin ardından Kahve Birliğindeki Etiyopyalı kadınlarla bir araya geldi.

IVANKA TRUMP’IN ETİYOPYA ÇIKARMASI SONA ERDİ ABD YATIRIMLARINI KONTROL ETTİ

Kahvenin ana vatanı kabul edilen Etiyopya’da kahve seremonisini de izleyen Trump, ABD’nin fonlandığı dokuma atölyelerini gezdi, dokuma tezgahına oturdu.

TRUMP’A ÖVGÜ

Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed tarafından da kabul edildi. İki ülke ilişkilerine değinilen görüşmede Başbakan Ahmed, Trump’ın çalışmalarından övgüyle bahsetti.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.