Dünya

Katar'dan Suudi Arabistan'a çok sert cevap!

Katar'ın nüfusunu küçümseyen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a Katar'dan tokat gibi bir cevap geldi.

Katar merkezli Al Jazeera kanalında yayınlanan habere göre, Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Körfez krizinin çok önemsiz olduğunu ve kendisinin konuyu takip etmediğini ifade eden Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, "Katar'ın nüfusu, Mısır'da bir sokak insandan daha az." açıklamalarına cevap verdi. 

''KALPLERİ VE BEYİNLERİ KÜÇÜK...''

Suudi yetkililerin Katar'la ilgili son dönemde art arda yaptığı açıklamaların, göstermeye çalıştıklarının aksine "zihinlerinin Katar'la meşgul olduğunu kanıtladığını" savunan Al Sani, şunları söyledi:

"Devletlerin gücü nüfusuyla ölçülmez. Yüz ölçümü açısından küçük bir devlet olabiliriz. Ancak bizde vatandaşlarına önem veren büyük beyinler ve kalpler mevcut. Öte yandan bölgede sadece komplo kurup, istikrarı hedef alan kalpleri ve beyinleri küçük, ufukları dar ama yüz ölçümü açısından büyük devletler de var." 

Suudi Prens Bin Selman, daha önce yaptığı açıklamada, Körfez krizinin çok önemsiz olduğunu ve kendisinin konuyu takip etmediğini ifade ederek, "Katar'ın nüfusu, Mısır'da bir sokak insandan daha az." demişti.