Dünya

KKTC'de vatandaşa uyarı: Şalterleri kapatın evden çıkmayı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Milli Eğitim Bakanlığı okulların şiddetli yağış ve fırtına sebebiyle bir gün tatil edildiğini açıkladı.

KKTC'de şiddetli fırtına ve yoğun yağış sebebi ile okullara bir gün ara verildi. Ayrıca vatandaşlara şalterlerin kapalı tutulması ve dışarı çıkılmaması konusunda uyarılarda bulunuldu. 

EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 Aralık Perşembe günü haklı şiddetli yağış ve fırtına konusunda uyardı. KKTC Milli Eğitim Bakanlığı zorlu hava koşulları nedeni ile okulları yarın tatil ettiğini açıkladı.

Yağışlar birçok bölgede elektrik kesintisine sebep olurken telefon ve internet hatlarını da olumsuz etkiledi.

"ELEKTRİKLE İLGİNİZİ KESİN!"

Polis, fırtına nedeni ile halka daha dikkatli olma konusunda uyarıda bulundu.KKTC Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi de halka dikkatli olmaları çağrısında bulunarak şu duyuruda bulundu: "Sel-su baskını olması halinde evlerinde elektrikli cihaz kullanılmaması, elektrik şalterlerinin derhal kapatılması gerekiyor. Vatandaşların, zorunlu olmadıkça evlerden ayrılmaması, gerekmedikçe trafiğe çıkılmaması; trafiğe çıkılması halinde trafikte araçları ile risk teşkil edebilecek su veya çamur birikintilerine girilmemesi gerekiyor"

ELEKTRİK VERİLEMİYOR

Bu arada Girne-Lefkoşa, Girne-Dikmen ve Güzelyurt-Kalkanlı kara yolları şiddetli yağış nedeniyle ulaşıma kapandı. Birçok bölgeye enerji nakil hatlarının zarar görmesinden dolayı elektrik verilemiyor.