Dünya

Kuzey Kore, Pompeo’yu istemiyor

Kuzey Kore, ABD ile müzakerelerde ABD’nin Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’yu istemediğini açıkladı. Kuzey Kore, Pompeo için “pervasız” ifadesini kullandı.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı, ABD ilişkilerinden sorumlu daire başkanı Kwon Jong Gun, Pompeo’yu ABD ile müzakerelerde istemediklerini açıkladı.

KUZEY KORE: POMPEO VURDUMDUYMAZ

Kwon, Pyongyang’ın, Pompeo’nun liderliğinde bir iletişimi istemeyeceği söylerken Pompeo için de vurdumduymaz ve pervasız suçlamalarında bulundu.

Görüşmelerin baş müzakerecisinin Pompeo olmaya devam etmesi durumunda, ilişkilerin yeniden kötüye gideceği ve çetrefilleneceği söylendi.

Kwon, ABD ile iletişimin devam etmesi için diyalog ortaklarının Pompeo gibi değil, daha olgun ve dikkatli birisi olmasını istediklerini vurguladı.

“POMPEO SAÇMALIYOR”

Kwon ayrıca, Pompeo’nun Kim Jong-un’un Yüksek Halk Meclisindeki konuşmasına ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi.

Kwon; Kim’in konuşmasında ABD’nin sene bitene kadar hesap yönteminde değişiklik yapmasını istediğini söylediğini herkesin net şekilde anladığını ifade etti.

Kwon, “Yalnızca Pompeo’nun bunu iki ülke arasındaki müzakerelerin yıl sonuna kadar bitirilmesini ifade ettiğini söyleyerek saçmalıyor.” şeklinde konuştu.

Pompeo, Kaşıkçı sorusuna cevap vermekte zorlandı

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.