Dünya

Sırılsıklam oldular ama namazlarını bozmadılar!

Ramazan ayının son günlerinde Gine'den herkesi duygulandıran görüntü geldi. Afrikalı Müslümanlar şiddetli yağmura rağmen namaza devam etti.

Batı Afrika’nın en fakir ülkelerinden Gine’nin başkenti Konakri’de Ramazan ayının heyecanıyla camiye koşan Müslümanlar, namaza niyetlenmelerinin ardından başlayan yağmura rağmen namazlarını bozmadı.

Başkent Konakri'deki İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) tarafından yaptırılan Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi içerisindeki II. Abdülhamid Han Camii'ni teravih namazı için dolduran binlerce Müslüman caminin avlusuna taştı.

Teravih ve yatsı namazının ardından sahur vaktine kadar camide Kur'an-ı Kerim okuyan ve dua eden Afrikalı Müslümanlar gecenin ilerleyen saatlerinde teheccüd namazı için niyetlendi. Ramazan ayının huzuruyla namazlarını kılan Müslümanlar bir anda bastıran şiddetli sağanak yağışın altında kaldı.

'İmanın en güzel özeti bu olsa gerek'

Rüzgâr ve yağmura rağmen kıpırdaman ve bozmadan namazlarına devam eden Müslümanlar etkileyici bir görüntü oluşturdu. Yağan rahmet Müslümanların namaza olan saygı ve bağlılıklarını ortaya koydu. O ana şahit olan ve görüntüleri izleyenler ise "İmanın en güzel özeti bu olsa gerek" demekten kendini alamadı.

İŞTE O ANLAR;