Dünya

Trump: Erdoğan 13 Kasım’da misafirim olacak

ABD Başkanı Trump bu kez Türkiye’yi öven tweetler attı. Trump 13 Kasım’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı misafir edeceğini duyurdu.

“Ekonomini bitiririm” diyen ABD Başkanı Donald Trump’tan bu kez “ortaklık” vurgusu! Donald Trump 13 Kasım’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı misafir edeceğini belirterek iki ülke ilişkileri hakkında övgü dolu sözler sarf etti.

13 Kasım’da ağırlayacak

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’a davet ettiği AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 13 Kasım’da ağırlayacağını açıkladığı tweetlerinde ‘bitmeyen savaşları bitirin’ etiketini de kullandı.

“Ekonomini yok ederim” demişti

Dün Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna harekat hazırlıklarıyla ilgili açıklamalarında “Limiti aşarsan ekonomini yok ederim” tehdidinde bulunmuş olan Trump, bu kez şunları yazdı:

“Birçokları Türkiye’nin ABD’nin büyük bir ticari ortağı olduğunu unutuyor. Türkiye, F-35’lerin çelik gövdesini yapıyor. Aynı zamanda İdlib’de çok sayıda hayatın kurtarılmasında bana yardım ettiler”

Brunson evine sağ salim döndü

Donald Trump, ricası üzerine ABD’li rahip Andrew Craig Brunson’ın evine sağ salim geri döndüğünü belirterek, “Aynı zamanda hatırlayın, daha da önemlisi Türkiye, NATO‘nun itibarı olan önemli bir üyesi. O (Erdoğan) 13 Kasım’da konuğum olarak ABD’ye geliyor.” ifadesini kullandı.