Dünya

Trump, yine Game Of Thrones'tan esinlendi; Duvar geliyor

Trump, Game Of Thrones dizisinin "Kış geliyor" sloganını Meksika duvarı için kullanarak "Duvar geliyor" paylaşımı yaptı. Dizi yapımcıları rahatsız.

Attığı Twitter ve İnstagram mesajlarıyla kendisinden sıkça söz ettiren ABD Başkanı Donald Trump yine olay oldu. Meksika sınırına inşa ettirmeyi planladığı duvar için bütçe onayının çıkması için her yola başvuran Trump, İnstgram'a attığı bir gönderiyle gündeme oturdu.

"DUVAR GELİYOR"

Meksika'ya duvarın her ne olursa olsun yapılacağını söyleyen ABD Başkanı, Game of Thrones dizisinin ünlü sloganı "Winter is Coming"den (Kış geliyor) esinlenerek kendi fotoğrafı ve Meksika duvarınının yer aldığı görselde "Walla is Coming" (Duvar geliyor) sloganını kullandı. 

Trump'un İnstagram paylaşımı 12 saat içinde yaklaşık 1 milyon kişi tarafından beğenildi. 

DAHA ÖNCE DE İRAN YAPTIRIMLARINA KARŞI POSTER YAPTIRMIŞTI 

Trump daha önce de İran'a uygulayacağı yaptırım öncesi "Santctions are Coming-November" (Yaptırımlar geliyor) sloganını twit atmış ardından da poster yaptırmıştı.

2019/01/04/trump-poster.jpg

YAPIMCILAR RAHATSIZ

ABD Başkanı'nın bütçeyi kabul ettirmek için son paylaşımını da poster yaptırması bekleniyrken Game of Thrones dizisinin yapımcılarının ise Trump'un sürekli olarak kendi sloganlarını kullanmasından duydukları rahatsızlığı dile getirdikleri öğrenidi.

HÜKÜMET KAPALI 

Meksika'ya yapılacak duvar için 5 milyar dolarlık bütçe, geçtiğimiz günlerde Temsilciler Meclisi'nde tartışılmış ve Demokratlar bu bütçeye karşı çıkmıştı. O günden itibaren ise Hükümet kapalı kaldı. Trump ise bu olayın üzerine bütçenin kabul edilmesini adeta zorunlu tuttu.