Dünya

"Türkiye İngiltere'den daha güvenli"

Ülkemizi çok sevdiğini belirten BBC muhabiri Michael Buerk, kendini Türkiye'de Londra'da olduğundan daha güvende hissettiğini söyledi.

Londra Boat Fuar’ında Türkiye standını ziyaret eden BBC muhabiri Michael Buerk Türkiye hakkında olumlu açıklamalar yaptı. Türkiye aleyhindeki haberleriyle çok tartışılan İngiliz BBC televizyonunun kıdemli muhabiri ve sunucusu Türkiye'yi çok sevdiğini söyleyerek kendini Türkiye’de Londra’da olduğundan daha güvende hissettiğini söyledi.

HERKES TÜRKİYE'YE GİTSİN

Türkiye konusunda olumsuz havanın etkili olduğu Avrupa'da ünlü gazeteci Türkiye hayranı olduğunu söyleyerek “Türkiye’de yelkenlim var. 25 yıldır Göcek ve Türkiye’nin Akdeniz kıyılarında yelken yapıyorum. Tanıştığım herkese Türkiye’ye gitmesini söylüyorum” diye konuştu. Buerk Türkiye’de son zamanlarda yaşanan terör saldırılarından hiç korkmadığı ve terör olaylarının dünyanın heryerinde olduğunu söyledi. 

İNGİLTERE'DE TERÖR VAR

Buerk tanıştığı herkese Türkiye sahillerinin güvenli olduğunu söylediğini belirterek "Arkadaşlarımla yelken yaptığımız yerlerin Suriye sınırına ve İstanbul’a binlerce mil uzakta olduğunu söylüyorum. Bu ülkede de (İngiltere) hala terör var. Irlanda Kurtuluş Örgütü (IRA), El-Kaide ve ISID gibi potansiyel terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. Zor günlerden geçiriyoruz. Türkiye zor zamanlar yaşıyor. Biz de farklı nedenlerden dolayı zor günler yaşıyoruz çünkü Avrupa Birliği’nden ayrılıyoruz. İnsanlar “dünya nereye gidiyor” diye endişeli ama herkes yine de tatile gitmek istiyor. Herkes Akdeniz’in en güzel koylarında yelken açmak istiyor. Hepimiz şuan Türkiye’de olmak istiyoruz. Dışarıya bakın berbat bir hava var. Gri, yağmurlu ve iç karartıcı bir hava. Şuanda düşündüğüm tek şey Nisan ayının biran önce gelmesi ve Türkiye’ye gitmek”.

 • USD
  -0,02
  3,8117
 • EURO
  0,13
  4,5159
 • ALTIN
  0,14
  154,10
 • PETR
  0,08
  62,8100