Dünya

Ukrayna Emniyet Müdüründen fuhuş isteği

Ukrayna Emniyet Genel Müdürü İgor Klimenko, Kiev yönetimini, ‘Fuhuş yasal olmalı’ diyerek ‘medeni’ bir karar almaya davet etti.

Kısa süre önce göreve başlayan Ukrayna Emniyet Genel Müdürü İgor Klimenko, Kiev yönetiminin fuhuş yasallaştırmayı düşünmesi gerektiğini söyledi. Klimenko, bu konuda bir düzenleme gelirse emniyetin de destek vereceğini açıkladı.

‘Fuhuş yasal olsun’

Sputnik‘te yer alan habere göre; Ukrayna’da yayınlanan Levıy Bereg gazetesine demeç veren Klimenko, “Her halükarda bu sorundan kurtulamayacağız. Eğer hükümet bu konuda ‘medeni’ bir karar alırsa, seks hizmetleri alanındaki yasal düzenlemeyi desteklemeye hazırız” dedi.

Kumar sektörü devlet kontrolüne alınmalı

Klimenko, diğer benzer konulardaki görüşlerini de dile getirdi.

Ukrayna toplumunun hafif uyuşturucu maddelerin ve silahın yasallaştırılmasına henüz hazır olmadığını belirten Klimenko, kumar sektörünün de tamamen devletin kontrolü altında olması gerektiğinin altını çizdi.

Klimenko, yasa dışı silahların sürekli olarak ülkeye girmesinin kaynağı olan Ukrayna’nın doğusundaki silahlı çatışmalar sona erdikten sonra silah taşımanın yasa kapsamına alınmasını da uzmanlarla konuşabileceklerini ifade etti.