Eğitim

El öptüren okul müdürüne inceleme

Kahramanmaraş'da okulun girişine koyduğu sandalyeye oturarak giren her öğrenciye elini öptüren müdür hakkında inceleme başlatıldı.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Yılmaz, Pazarcık ilçesindeki Anadolu Lisesi'nin bahçe kapısının dışına sandalye koyarak okula gelen öğrencilere elini öptüren Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Yılmazcan hakkında inceleme başlatıldığını belirtti.

Pazarcık Anadolu Lisesi'nde ne zaman ve kim tarafından çekildiği öğrenilemeyen görüntülerde, müdür İbrahim Yılmazcan, okulun bahçe kapısı önüne koyduğu sandalyede oturuyor. Bu sırada sabah okula gelen öğrenciler, müdür Yılmazcan'ın elini öpüp, içeri öyle giriyor. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, olayı Meclis gündemine taşıdı.

GEREKLİ İŞLEMLERİ BAŞLATACAĞIZ 

Sosyal medyada da tepki çeken görüntülerle ilgili Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü de harekete geçti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Yılmaz,  "Pazarcık Anadolu Lise'mizde çıkan o görüntülerden sonra Pazarcık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'müzden gerekli bilgileri aldık ve hemen gerekli incelemeleri başlattık. Gelen raporlar doğrultusunda gerekli işlemleri yapacağız" dedi.

Müdür İbrahim Yılmazcan ise gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.