Eğitim

Son Sınıf Öğrencilerine Müjde

Tüm derslerden başarılı olmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşan öğrenciler,devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak başarılı sayılacak.

Ortaöğretimin son sınıfı hem mezuniyet hem de sınav heyecanını beraberinde getirdiği için hayli yoğun ve heyecanlı bir dönemdir öğrenciler için. Gençler hem geleceğini belirleyecek meslek seçimleri için sınav maratonuna hem de ortaöğretim mezuniyetine odaklanırlar. Öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan iyi haber geldi.

Örgün ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden, tüm derslerden başarılı olmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşan öğrenciler, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak başarılı sayılacak.

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere, derslerinde başarılı olmalarına rağmen özürlü-özürsüz toplam devamsızlık süresini aşan; ancak yükseköğretime devam etmeye hak kazanma durumunda olan son sınıf öğrencileri ile velilerden gelen talep üzerine bu öğrenciler, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak başarılı sayılacak.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın onayıyla illere gönderilen yazıya göre, tüm örgün ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden, ders kesim tarihi itibarıyla tüm derslerden başarılı olmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşan öğrencilerin durumu devamlı öğrenciler gibi değerlendirilecek.