Eğitim

Uğur Okulları'nda hedef dünyada ilk 500'e girmek

Bahçeșehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Bașkanı Enver Yücel, "Hedefimiz 2023'te dünyanın en iyi okullarında ilk 500'e girmek" dedi.

Türkiye'nin her köşesinde ve yurtdışında okullar kurmuş olan Bahçeșehir Uğur Eğitim Kurumları, yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Bahçeșehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Bașkanı Enver Yücel, Yeni Şafak'tan Hatice Saka'ya konuştu.

43 yıldır eğitim sektörünün içinde olan Enver Yücel, Uğur Okulları ve Bahçeşir Kolejleri'nin kariyer hedeflerinden bahsetti.

"Mevcut bir bilgiyi öğrenciye transfer edersin, bu çok zor bir iş değil. Çocuklar okula bu sebeple gelmemeli." diyen Enver Yücel, eğitimin kişiselleşmesi gerektiğini söyledi.

"DİPLOMA GELECEKTE KALKACAKTIR"

Enver Yücel, "Bir restauranta gidince istediğini söylüyorsun, açık büfeden sevdiğin yiyecekleri alıyorsun. Eğitim niye böyle olmasın. Birey istediğini alır ve ona göre hareket eder. Diploma gelecekte kalkacaktır. Önümüzdeki dönemde gençler üniversiteye gidecek ama mesleğiyle ilgili ne öğrenmek istiyorsa onu alacak. Yani farklı bir eğitim öğretim dünyasına doğru gidiyoruz. Bunu yakalayanlar yeni dünyaya hitap eder. Bu sebeple eğitim sektörünü geliştirmek lazım." şeklinde konuştu.

2018/10/24/ugur-okullarinda-hedef-dunyada-ilk-500e-girmek.jpg

"HEDEFİMİZ DÜNYANIN EN İYİ OKULLARINDA İLK 500'E GİRMEK"

"Biz dünyadaki eğitim yarışında varız" diyen Yücel, şu ifadelere yer verdi:

"Bütün uğraşımız bir dünya markası olmak. Hedefimiz ise 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünde dünyanın en iyi okullarında ilk 500’e girmek. Üniversite olarak bu hediyeyi ülkemize vermek istiyoruz."