Ekonomi

Albayrak: Ekonomik saldırılar yabancı bir ülkede planlandı

Türkiye'ye yönelik gerçekleşen ekonomik saldırılara ilişkin Bakan Albayrak'tan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 Yılı Bütçesi Kanun Teklifi ve 2017 Bütçesi Kesinhesap Kanun Tasarısı ve Sayıştay tezkerelerinin geneli üzerinde görüşmelerin gerçekleştirildiği TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin sorularını yanıtladı. 

2019 yılının piyasalara güven veren yıl olacağını söyleyen Albayrak, "Ekonomik saldırılar yabancı bir ülkede planlandı. 10 Ağustos planını yapanlar duvara tosladı. Türkiye'nin aşamayacağı bir sorun yok. Türkiye ekonomisi Ekim ayından itibaren normalleşme sürecine başladı. 2019 yılı piyasalara güven veren yıl olacak" dedi.

Bakan Albayrak, "12 Eylül'de bile olmayan bir ekonomik saldırıyla karşılaştık. Ekonomideki dalgalanmalar yabancı bir ülkenin başkentinde planlandı." ifadelerini kullandı. Albayrak, Türkiye'nin aşamayacağı sorun yoktur.' dedi.

Albayrak, "Ekonomik saldırılar yabancı bir ülkede planlandı. 10 Ağustos planını yapanlar duvara tosladı. Türkiye'nin aşamayacağı bir sorun yok. Türkiye ekonomisi Ekim ayından itibaren normalleşme sürecine başladı" dedi.

Bakan Albayrak, "12 Eylül'de bile olmayan ekonomik saldırı ile karşılaştık. Kur, faiz, enflasyon atağına rağmen Türkiye bu süreci geride bıraktı." ifadelerini kullandı.