Ekonomi

Bakan Albayrak, ABD Ticaret Bakanı ile görüştü

Bakan Berat Albayrak, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ile iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari iş birliğinin ele alındığı bir görüşme gerçekleştirdi.

Bakan Berat Albayrak, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ile görüştü. Bakan Albayrak, ABD Ticaret Bakanı Ross ile görüşmesine ilişkin, “100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi için kararlılığımızı bir kez daha vurguladık.” şeklinde konuştu.

Bakan Albayrak “Hedefimizi vurguladık”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ile ülkeler arasındaki ekonomik ve ticari iş birliğini ele aldıkları verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, “100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi için kararlılığımızı bir kez daha vurguladık.” ifadelerini kullandı.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ABD Ticaret Bakanı Ross ile gerçekleştirdikleri ikili görüşmeye ilişkin değerlendirmede bulundu.

Albayrak, “Ülkelerimiz arasındaki ekonomik ve ticari iş birliğini kapsamlıca ele aldığımız verimli bir görüşme gerçekleştirdik. 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi için kararlılığımızı bir kez daha vurguladık.” değerlendirmesinde bulundu.