Ekonomi

Boyner perakendenin ismi değişti!

Boyner Holding ve Mayhoola for Investments LLC arasındaki hisse satış işlemleri tamamlandı. Satış işlemlerinin tamamlanmasının ardından şirket ünvanı Beymen Parakende ve Tekstil Yatırımları olarak değiştirildi.

Mayhoola For Investments LLC Boyner Holding ve Tekstil Yatırımları A.Ş ve Mayhoola arasındaki ortaklığın ve Hissedarlar Sözleşmesi’nin sona ermesiyle 26 Ağustos 2019 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda şirket ticaret ünvanının Beymen Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş olarak değiştirilme kararı alınmıştı.

Network, Que, Divarese gibi markaların bünyesinde olduğu Ay Marka Mağazacılık A.Ş, Beymen Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. iştiraki olarak yoluna devam edecek. Kamuoyuna açıklandığı üzere Boyner Holding A.Ş ve Mayhoola Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. (BOYP) şirket portföyünü paylaşarak sonlandırmıştı. 

Beymen Mağazacılık ve AY Marka Mağazacılık Mayhoola bünyesine geçerken Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil hisselerinin tamamı Boyner Holding A.Ş. bünyesine geçmişti. 

BOYNER HOLDİNG’DEN AÇIKLAMA

Sosyal Medyada ve Basında çıkan haberlerle ilgili Boyner Holding’ten bir açıklama geldi.

Şirketten Unvan değişikliği şöyle duyuruldu:

“Haziran 2019’da Boyner Holding A.Ş. ile Mayhoola for Investments LLC arasındaki ortaklığın sona ermesinin ardından Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. hisselerinin tamamı Boyner Holding A.Ş’nin olmuştur. 26 Ağustos 2019’da yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında ticari unvanı Beymen Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. olarak değiştirilen şirket ise Beymen, Network, Divarese ve Que markalarına sahiptir. Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş faaliyetlerine, hisselerinin tamamı Boyner Ailesine ait olan Boyner Holding’in kontrolünde devam etmektedir. Basın ve kamuoyunun bilgisine sunarız.”