Ekonomi

EBRD Başkanı açıkladı: Türkiye’ye 1 milyar Euro yatırım!

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı, Türkiye’ye yıl sonuna kadar 1 milyar Euro yatırım yapmayı amaçladıklarını söyledi.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti, yıl sonuna kadar Türkiye’de 1 milyar Euro yatırım amaçladıklarını söyledi. Chakrabarti “Bankacılık, leasing ve faktoring sektörlerine destek verebiliriz” dedi. 

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası bugüne kadar 300 projeye 11,5 milyar Euro değerinde yatırım yaptı ve bu girişimler için dış kaynaklardan 2,3 milyar Euro finansman desteği sağladı.

EBRD Başkanı açıkladı: Türkiye’ye 1 milyar Euro yatırım!

Bakan Varank, EBRD Başkanı’nı kabul etti

Bakan Mustafa Varank dün, EBRD Başkanı Suma Chakrabarti’yi kabul etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığındaki görüşmede, Türkiye ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası arasında, önümüzdeki dönemde, sanayi politikaları ve inovasyon alanlarındaki iş birliği olanakları gündeme geldi. 

Bankanın Türkiye’deki operasyonları ve gelecek dönem stratejileri hakkında bilgilendirme yapıldı. Görüşmede, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi başta olmak üzere Bakanlığın teknoloji ve inovasyon altyapısını geliştirmeye yönelik çalışmalarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.