Ekonomi

Erdoğan'dan elektrik desteği 

10 milyon vatandaşa 80 TL'lik elektrik desteği 15 Şubat'ta başlıyor. 

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal yardım alan ailelere eletrik faturası desteğini vereceğini açıklamıştı. Destek 15 Şubat'ta başlayacak. Söz konusu uygulamadan 2,5 milyon hane, 10 milyon vatandaş yararlanacak. 

FATURANIN 80 TL'Sİ DEVLETTEN 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal yardım alan ailelere, "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 kilowatt saate kadar elektrik tüketimini devlet olarak biz üstleniyoruz. Yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılayacak" demişti. 

TOPLANTI YAPILDI 

Konuyla ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın yaptığı toplantıda Dönmez, "Sayın Cumhurbaşkanımız da grup toplantısında destekten 150 kilovatsaate kadar vatandaşlarımızın yararlanacağını söyledi. Üç bakanlığımızın ekipleri bir araya geldi ve şu an gruplama çalışması yapılıyor. Hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda aylık 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 kişi ve yukarı yaşayan hanelerde ise 150 kilovatsaat olmak üzere elektrik desteği planlaması yapılıyor" açıklamasında bulunmuştu.