Ekonomi

Ferit Şahenk Miami'deki otelini Serdar Bilgili'ye sattı

Ferit Şahenk'in, 103 milyon dolara sattığı The Raleigh otelini, İsrail asıllı emlak yatırımcısı Michael Shvo ve Serdar Bilgili ortaklığı satın aldı.

Garanti Bankası'ndaki yüzde 9,95'lik payını İspanyol ortağı BBVA'ya 3,3 milyar liraya satan Doğuş HoldingYönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, dünyaca ünlü moda devi Tommy Hilfiger ile ortak olmuştu.

İlk yatırımları için 35 milyon dolar ödemişlerdi

Şahenk ile Hilfiger, Miami South Beach'in klasik oteli The Raleigh'i satın almıştı. Ortaklar, bu ilk yatırımları için 35 milyon dolar ödemişti.

The Raleigh otelini 103 milyon dolara sattı

Son Devir'in haberine göre; Doğuş Grubu, modacı Tommy Hilfiger'la Miami'de ortak olduğu The Raleigh otelini 103 milyon dolara sattı. Irma kasırgasından beri kapalı olan otelin yenilenip hizmete açılması bekleniyordu. Ancak ortakların cazip teklif karşısında "hayır" diyemediği öğrenildi.

Michel Shvo ve Serdar Bilgili satın aldı

Otelin yeni sahipleri ise İsrail asıllı emlak yatırımcısı Michael Shvo ve Beşiktaş'ın eski başkanı Serdar Bilgili oldu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın emlak sektöründe rakibi olan Michael Shvo, 2009 yılında İstanbul'a geldi. Gittiği bir mekanda Türk güzeli Seren Ceylan'la tanıştı. İkilinin gönlünü ise ünlü işadamı Serdar Bilgili yapmıştı. Bilgili, çiftin kısa sürede evlenmesini sağladı.

İkinci yatırım oldu

The Raleigh oteli, Shvo ve Bilgili'nin birlikte yaptığı ikinci yatırım oldu. İkili bir süre önce de New York'un 5. Caddesi'ndeki 685 Fifth Avenue binasının ofis katlarını satın almıştı. 135 milyon dolarlık yatırımı ortaklar nakit ödedi. Doğuş Grubu'nun bir süredir elindeki malları çıkardığı, hatta Ferit Şahenk'in şahsi mallarını bile sattığı biliniyor.