Ekonomi

Yeni Reklam Kahramanı: Sosyal Medya

Son yıllarda, artan internet kullanımı ve sosyal paylaşım sitelerinin pazarlamada önem kazanmasıyla,şirketlerce sosyal medya yönetimi yükselişe geçti

Günümüzde internet, hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiş durumda.

İnternet kullanımında harcadığımız büyük bir zamanın çoğunu ise sosyal medya oluşturuyor. Gündelik hayatımızın organik bir parçası haline gelen sosyal medyanın tanıtım gücünü farkeden şirketlerin de sosyal medya yönetimlerine daha çok ağırlık verdiği gözlemleniyor.

Sosyal medya artık, şirketlerin sosyal medya ağlarında güçlü profiller kurmaları ve bunları düzenli şekilde yönetebilmeleri için bir tercihten çok zorunluluk halini almaya başlamış bulunuyor.

İletişimde güçlü bir kaynak haline gelen sosyal medya, doğru yönetildiğinde eşsiz bir pazarlama aracı olarak markalara ekstra değerler katıyor. Iste, günlük yaşamımızın olmazsa olmazı haline gelen Sosyal Medya'nın şirketler için sağladığı faydalar:

*İnternet, diğer pazarlama kanallarına göre daha fazla sayıda kişiye ulaşma imkanı tanır.
*Sosyal medyada var olmak kolay ve diğer reklam araçlarına göre daha düşük maliyetlidir.
*Sosyal medya stratejiniz ile kolaylıkla mevcut pazarlama planınızı geliştirebilirsiniz.
*Sosyal ağlarda aktif olan kişilerin %53’ü belirli markaları takip edip, bu mecralarda onlar hakkında konuşuyor.
*Sosyal medya, şirketinizin yükselmesinde ve müşterilerle kolayca bağlantı halinde olmasında en kolay, en ucuz ve en hızlı yoldur.
*Yapılan araştırmalarda, şirketlerin sosyal ağlarda kendi marka avukatlarını oluşturabildikleri ve bu sayede satışlarını %48 artırdıkları görülüyor.

Tüm bu tespitlerin sonucunda,sosyal medyanın şirketlerin pazarlama kanalında bir süper kahraman görevi gördüğü açıkça görülüyor.Bunun farkına varan ve sosyal medya yönetimlerine önem veren şirketler ise, gün geçtikçe daha da güçlenen bu süper kahramanın, süper güçlerinin meyvesini toplamaya devam ediyorlar.

 • USD
  -0,32
  3,7861
 • EURO
  -0,42
  4,6672
 • ALTIN
  -0,37
  161,89
 • PETR
  0,23
  65,1700