Ekonomi

İstanbul Havalimanı’na büyük taşınma 5 Nisan gecesi başlıyor

Atatürk Havalimanı 5 Nisan gecesinden itibaren İstanbul Havalimanı’na taşınıyor. İşlemler 45 saat sürecek ve bazı ana yollar trafiğe kapatılacak. Ayrıntıları Ulaştırma Bakanı Cahit Turan, İstnabul Havalimanı’nda açıkladı.

İstanbul’da havacılık operasyonlarının Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınmasına ilişkin tüm detaylar belli oldu. Geri sayım başladı.

İSTANBUL’DA UÇUŞLAR 12 SAAT KESİLECEK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, ‘İstanbul Havalimanı ne zaman taşınacak?’ sorusuna yanıt verdi. 5-6 Nisan arasında her iki havalimanında da aynı anda uçuşların 12 saat boyunca tamamen kesileceğini duyurdu.  Atatürk Havalimanı’ndan son uçuşun 6 Nisan’da saat 02.00’de yapılacağını açıkladı. Bakan,  6 Nisan günü saat 14.00’te İstanbul Havalimanı’ndaki uçuşların kademeli olarak artırılacağını belirtti.

YOLLAR TRAFİĞE 26 SAAT KAPATILACAK

Taşınma sürecine ilişkin bilgi veren Bakan, “Trafiğe kapatacağımız yollarımız ve kapatılış saatleri şu şekilde olacaktır. Atatürk Havalimanı ile Mahmutbey Batı Kavşağı istikameti 5 Nisan saat 22.00 ile 6 Nisan saat 23.59 arasında 26 saat trafiğe kapatılacaktır” diye konuştu.

İGA Havalimanı İşletmesi, taşınma sürecinde hangi yolların ne zaman trafiğe kapatılacağını gösteren haritayı paylaştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HAVALİMANI 45 SAATTE TAŞINACAK

Bakan taşınmanın ne zaman tamamlanacağını, “Planlanan taşınma süreci 5 Nisan’da gece saat 03.00’te başlayacak. 6 Nisan gecesi saat 23.59’da tamamlanacaktır. Taşınma süreci toplam 45 saat sürecektir” ifadeleriyle açıkladı.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.