Ekonomi

Online alışveriş, fiyat artışından olumlu etkilendi

Online alışveriş, sebze ve meyvede görülen fiyat artışıyla daha çok tercih edilir hale geldi. Online marketler ise müşteriyi güldürecek kampanyalara başladı

Online alışveriş zam oranlarındaki artıştan olumlu etkilendi. Market ve pazarlardaki sebze-meyve fiyatlarının aşırı şekilde artış göstermesi sonucu, ucuz ürün arayan vatandaş çareyi online alışverişte buldu.

FİYATLAR ARTINCA ONLINE ALIŞVERİŞE RAĞBET ARTTI

Marketlerin online satış platformlarından alışveriş yapmayı tercih eden vatandaşlar, hem daha ucuz ürüne ulaşabildi, hem de nakliye ücreti olmadığı için kâra geçti.

online alışveriş

FİYAT ARTIŞI HER KESİMDEN İNSANI ETKİLİYOR

Sebze-meyve fiyatlarındaki artış yalnızca dar gelirli kesimi değil, her kesimi etkiledi. Son aylarda görülen fiyat artışları sonucu, internetten alışveriş yapanların oranı %10-15’ten %30-35 oranlarına yükseldi. Bu alanda faaliyet gösteren Güçlü Kayral, online olarak yapılan market alışverişlerinde en çok tercih edilen ürünün sebze ve meyve olduğu belirtti.

ONLINE ALIŞVERİŞ TEŞVİKİ

Marketler online alışverişe teşvik için sıkça kampanya düzenleyerek, ürünlerde fiyat indirimine gidiyor. Pek çok bankanın da bu teşviki destekliyor. Vatandaşı yol masrafı ve taşıma zahmetinden kurtaran alışveriş alanındaki online platformlar her geçen gün daha fazla rağbet görüyor.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.