Ekonomi

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Büyük Göç yoğunluğu

Büyük Göç nedeniyle Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’ndaki yurt içi ve yurt dışı uçuşlar Sabiha Gökçen Havalimanı’na kaydı.

“Büyük Göç” ile Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na tarihi taşınma işlemi tamamlandı. 5-6 Nisan arasında her iki havalimanındaki uçular da azaltıldı. İstanbul’un tek işler limanı olarak kalan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda ‘büyük’ yoğunluk yaşandı.

SABİHA GÖKÇEN’DE REKOR YOĞUNLUK

“Büyük Göç” öncesi planlamalarını Sabiha Gökçen pistine göre yapan yerli ve yabancı hava yolu firmaları İstanbul’u dünyaya ve yurda buradan bağladı. İç-dış hatlar gidiş ve iç-dış hatlar geliş bölümlerindeki hareketlilik Sabiha Gökçen’in terminal binasında yoğunluk yarattı.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞMADI

Fakat havalimanı işletmesi İSG’nin aldığı önlemler yolcuları mağdur etmedi. Tüm personelin izinleri kesildi ve terminaldeki işlemler hızla tamamlandı. Bunun yanında Emniyet tüm pasaport bankolarını açık tuttu.

SABİHA GÖKÇEN’İN PİSTİ BOŞ KALMADI

Sabiha Gökçen Havalimanı’na taşınma takvimi boyunca 32’si büyük gövdeli, 170’i ilave toplam 1400 uçak iniş yaptı.

DUYGUSAL VEDA MESAJI

“Büyük Göç” sonrası Sabiha Gökçen Havalimanı en büyük rakibi Atatürk Havalimanı’na duygusal bir mesajla veda etti. Mesajda, “Vedaların en hüzünlüsü sana. Biz seneler boyunca bu şehirde ne vedalar gördük. Meğer en zoru sana veda etmekmiş. Hoşça kal Atatürk Havalimanı” ifadeleri kullanıldı.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.