Ekonomi

UBER'den taksicilere ek gelir

Güvenli taksi uygulaması ile ön plana çıkan UBER, taksicilere ek gelir imkanı da sunuyor. UBER ayrıca taksicilerden hizmet bedeli de almıyor.

Dünya üzerinde 70'i aşkın ülkede 600'den fazla şehirde güvenli ulaşım imkanı sunan Uber, hizmetlerini Türkiye'deki ticari taksi sürücülerine de sunuyor. Sisteme dahil olan taksi sürücülerinden hizmet bedeli almayan Uber, sağladığı teknolojik altyapı ile sürücülerin bulundukları bölgede kendilerine en yakın yolcu ile eşleşmesini sağlayarak boş gezmelerinin önüne geçmiş oluyor. Sistem sayesinde sürücüler verimliliklerini artırarak Uber ile ek gelir elde etme imkanına sahip oluyor.

YOLCULAR PUAN VERİYOR 

Uber  uygulaması, İstanbul'daki taksicilere yönelik en büyük şikayetler arasında bulunan, yağışlı havada yolcu almama, kısa mesafe tartışmaları, kaba davranışlara da puanlama sistemi ile son veriyor. Taksi kullanan yolcular ile sürücüler arasında puanlama sistemi bulunuyor. Güvenliği de dikkate alan Uber, sürücü ortağı olarak kaydolan tüm taksi sürücülerinin temiz sabıka kaydı olmasını şart koşuyor.

ROTALARINI PAYLAŞABİLİYOR 

Uber müşteri ve sürücü ilişkisini daha da güvenli kılmak ve memnuniyeti artırmak için çalışmalarına her zaman devam ediyor. Uber'i tercih eden yolcular, yolculuk rotalarını istedikleri kişilerle bir link aracılığıyla paylaşabiliyor. Böylece rotanın paylaşıldığı kişi yolculuğun konumunu baştan sona takip edebiliyor. Tüm yolculukların kayıt altında olduğu bu sistemde taksiciler için daha güvenli yolculuklar sağlamaktadır.

UYGULAMADAKİ TEK TUŞLA 5 DAKİKADA ARAÇ GELİYOR  

Uber platformuna dahil olan 3000'i aşkın sürücü ortağı sayesinde araçların tahmini varış süresi İstanbul'un merkez bölgelerinde 5 dakikadan daha kısa sürüyor. Sistemdeki araçların yarısını taksi sürücüleri oluşturuyor ve her geçen gün bu sayı artmaya devam ediyor. Uber üzerinden çağırdığı ticari taksi ile yolculuğunu tamamlayanlar kredi kartı ya da nakit seçenekleriyle ödemelerini yapabiliyor.

 • USD
  -0,51
  3,8669
 • EURO
  -0,49
  4,5635
 • ALTIN
  0,06
  156,70
 • PETR
  0,17
  63,4500