Ekonomi

VakıfBank bireysel ihtiyaç kredisinde indirime gitti

VakıfBank, bireysel ihtiyaç kredisi faizlerini 1.55 olarak belirledi. Banka faiz oranını maaş müşterileri için de yüzde 1.45’e çekti.

Konut ve ihtiyaç kredilerinde ardı ardına indirime giden VakıfBank, ihtiyaç kredilerinde bir kez daha indirime gitti.

Vakıfbank maaş müşterileri için ihtiyaç kredisi faizini 60 ay vadeye kadar yüzde 1.49’dan yüzde 1.45’e düşürdü. Banka, diğer müşteriler için ise 60 ay vadeli kredi faiz oranını yüzde 1.59’dan yüzde 1.55’e indirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Merkez Bankası’nın politika faiz oranlarında 425 baz puan indirime gittiğini hatırlattı. Üstünsalih ardından borçlanma maliyetlerinde yaşanan düşüşü müşterilere yansıtmaya devam ettiklerini belirtti.

KAMPANYA YARINDAN İTİBAREN GEÇERLİ

Bu kapsamda ekonomik verilerde yaşanan iyileşmeleri de göz önüne alarak bu kampanyayı planladıklarını ifade eden Üstünsalih, “Kısa bir süre önce konut kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarında da önemli bir indirime gitmiştik. Bu olumlu havanın milli ekonomimize de hızlı ve etkin katkılarda bulunacağına inanıyorum. VakıfBank olarak Türkiye bilançosuna azami katkıda bulunmaya devam edeceğiz” değerlendirmelerinde bulundu.

Açıklamaya göre yarından itibaren geçerli olacak kampanya kapsamında kredi tahsis ücreti yüzde 0.5 olurken, bu ücret üzerinden yüzde 5 de Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınacak.

Bakan Albayrak: İnşaat sektöründe hareketlenme başladı