Emlak

Türkiye yatırım cazibesini koruyor

TOKİ Başkanı Turan,"Yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye yatırım cazibesini koruyor" açıklamasında bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın ev sahipliğinde, Grand Pera Emek Salonunda "İçinde Olmaya Değer" temasıyla "Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması" düzenlendi. Etkinliğin açılışında konuşan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Beyoğlu'nun tarihinden bahsederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra yaşanan değişimini anlattı.

Beyoğlu'nun o dönemden sonra tekrar cazip hale gelmeye başladığını dile getiren Turan, ilçede yaşanan dönüşümden bahsetti.

Turan, Türkiye'de kendi ekonomisine güvenen bir yatırımcı ve nüfusun olduğunu kaydederek, yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye'nin yatırım cazibesini koruduğunu vurguladı.

Başkan Turan, "Böyle bir ortamda Türkiye'ye yatırım zamanı olunduğunu bizim de tekrar tekrar anlatmamız gerekiyor." diye konuştu.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin ise Beyoğlu Belediyesi'nin ilçedeki dönüşüm faaliyetlerinden bahsederek, bugün gerçekleştirilen etkinliğin diğer ilçe ve şehirlere örnek olması temennisinde bulundu.