Gündem

İstanbul Autoshow 2017 Başlıyor

1/9

Türkiye'deki 20. üretim yılını kutlayan şirket, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde bu yıl 17'ncisi düzenlenen "İstanbul Autoshow"da yerini aldı.

2/9

Firmanın iki modelinin Türkiye prömiyerini gerçekleştirdiği etkinlikte konuşan Hyundai Assan Üst Yöneticisi (CEO) ve Başkanı Mong Hyun Yoon, Türkiye'ye karşı duyduğu sevgiden ve Hyundai Assan'ın ülkede üretime başlamasının yirminci yılından bahsetti.

3/9

Bir Koreli olarak ikinci vatanı gibi gördüğü Türkiye'ye gösterilen ilgi ve destek sayesinde çok kısa sürede alıştığını dile getiren Mong Hyun Yoon, burada çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu bildirdi.

4/9

Mong Hyun Yoon, Hyundai Assan olarak bu sene 20. yıllarını kutladıklarını kaydederek, Türkiye ekonomisine katkıda bulunduklarını ve bulunmaya devam edeceklerini aktardı.

5/9

Mobil teknolojilere önem verdiklerinden bahseden Yoon, "Gelecekte doğa dostu çevreci ve otonom otomobillerimizi yaygınlaştırmak adına liderlik yapacağız. İnsanların mutlu olması için buna katkıda bulunmak istiyoruz." dedi.

6/9

Fuarda Türkiye prömiyeri gerçekleştirilen ve Hyundai'nin Avrupa'da en çok satılan modeli i30, baştan aşağıya yenilenen tasarımı, üstün teknolojisi ve sunduğu maksimum güvenliğiyle dikkati çekiyor.

7/9

Yeni i30, tüm özellikleriyle bir üst segmentteki araçlardan beklenenleri bile rahatlıkla karşılayabileceğini gözler önüne seriyor.

8/9

Kabini en az dış tasarımı kadar iddialı olan i30, önceki modele göre daha şık bir izlenim sunuyor. Verimliliği ve düşük yakıt tüketimini geliştirmek için düşük hacimli turboşarjlı motorların yer aldığı i30, iki adet yeni nesil benzinli motor ve bir adet 1.6 litre turbo dizel üniteyle sunuluyor. Otomobil, tüketimi yüzde 20'ye kadar düşürebilen ve aynı zamanda yüzde 10 performans avantajı sunabilen 7 ileri çift kavramalı otomatik veya 6 ileri manuel şanzımanla satın alınabiliyor.

9/9

Hyundai Yeni i30, Elantra ve Tucson modelleri gibi 7 yıl veya 80 bin kilometre garanti seçeneğiyle satışa sunuluyor.