Gündem

10 yaşındaki oğlunu direksiyona geçiren baba yakalandı

Kayseri'de 10 yaşındaki oğlunu direksiyona oturtan baba yakalandı. Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçundan hakkında adli işlem başlatıldı.

Kayseri'de yaşayan baba Ünal D. oğulları Hidayet D. ve Ünal Efe D'ye kamyonet kullandırdı. 10 yaşındaki Hidayet D. de bu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntüler üzerine yakalanan şahsın hakkında idari işlem başlatıldı. 

100 KM HIZA ULAŞTILAR

Polis babaya ceza kesti. Görüntülerde kamyonetle 100 KM hıza ulaşan çocuk 'ben babam kadar profesyonel sürücüyüm' diyor. Videoda ayrıca kamyoneti süren çocuğun "Kamyonun yanından geçeyim mi?" diye sorması üzerine arka koltukta oturan annesinin müdahale ettiği görülüyor. Olayın üzerine, polis tarafından yakalanan baba Hidayet D. hakkında, ehliyetsiz araç kullandırmak ve trafiğin güvendliğini tehlikeye atmak suçlarından adli işlem başlatıldı. 

"SEN POLİSİ BOŞVER"

Yanlarından polis aracı geçerken, "Polis geldi" diyen Ünal Efe D'ye babası "Sen polisi boş ver" dediği duyuluyor.

MUĞLA'DA DA AYNI GÖRÜNTÜ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde de benzer bir görüntü kaydedildi. Otomobilin direksiyonunu kucağındaki çocuğuna bırakan sürücünün tehlikeli yolculuğu kaydedildi.

2019/03/14/10-yasindaki-oglunu-direksiyona-gecirdi.jpg

Şikayet üzerine olay yerine gelen polis sürücüye 108 lira para cezası kesti. Bu tür bir sorumsuzluğun cezasının 108 TL olması dikkat çekti.