Gündem

5 Ocak kaybolan Gülistan’ın son görüntüleri ortaya çıktı

Tunceli’de 5 Ocak’tan beri haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun, kayıp olduğu gün ayrıldığı erkek arkadaşıyla konuştuğu ve tek başına minibüse bindiği görüntüleri ortaya çıktı.

5 Ocak’tan itibaren haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmaları valilik koordinesinde 150 kişilik ekiple devam ediyor. Kaldığı yurtta intihar mektubu, arama çalışmasının olduğu Uzunçayır Baraj Gölü Dinar Köprüsü mevkisinde su altında ismi yazılı reçete, notlar ve arkadaşından aldığı makas bulunan Gülistan’ın son görüntüleri de ortaya çıktı.

Görüntülerde Gülistan’ın, merkeze bağlı Atatürk Mahallesinde bulunan bir kafenin önünde ayrıldığı Rus uyruklu erkek arkadaşı Zaynal Abarok ile bir süre görüştükten sonra tek başına yürüyerek karşı şeride geçip minibüse bindiği yer aldı.

Arama çalışmaları sürüyor

5 Ocak’tan itibaren haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmaları valilik koordinesinde devam ediyor. Gülistan’ın bulunması için son görüldüğü yerde Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekibi, AFAD, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği’ne bağlı dalgıç polisler ve 4 Özel Harekat Timi’nin katılımıyla sürüyor.

‘Kendimi Munzur’a atmaya gidiyorum’ demiş!

Öteyandan Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, emniyet birimleri tarafından kayıp Gülistan Doku’nun arkadaşlarının ilk gün ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

Gülistan’ın kayıp olmadan bir gün önce odasına giderek konuştuğu yurt arkadaşı D.M.’nin ifadesinde, Gülistan’ın ayrıldığı erkek arkadaşı Zaynal Abarok’ın sosyal medya hesabında başka bir kızın resmini görmesi nedeniyle hareketlerinde değişme olduğunu ardından kendini iyi hissetmediğini söylediğini anlattı.

D.M. ayrıca ifadesinde, Gülistan’ın kayıp olmadan akşam odasında geldiğinde “Kendimi Munzur’a atmaya gidiyorum” dediğini, ertesi gün de haber alamadıklarını aktardığı öğrenildi.