Gündem

7 şehidimizin şehadet haberi ailelerine ulaştı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde atış yapıldığı sırada yaşanan patlamada şehit olan askerlerin şehadet haberleri memleketlerine ulaştı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Irak sınırındaki Süngü Tepe üs bölgesinde dün gece atış yapıldığı sırada patlama oldu.Patlamada 7 asker şehit olurken, 25 asker de yaralandı. Alanya, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa ve Muş'taki ailelerine şehadet haberleri ulaştı.

ALANYA'NIN ŞEHİDİ TOPÇU ER YUSUF ÖNDER

Şehit askerlerden Topçu Er Yusuf Önder'in Alanya'ya bağlı Kadıpaşa Mahallesi İkizler Sokak'ta oturan ailesine acı haber verildi.

1998/1 tertip olarak askere alınan Yusuf Önder'in annesi Sevcan Önder ile babası Sunay Önder'e şehadet haberini askeri yetkililer verdi.

2018/11/10/sehitlerimizin-ailelerine-sehadet-haberleri-ulasti.jpg

Şehidin ailesinin oturduğu eve Türk bayrağı asılırken, evin önüne taziye çadırı kuruldu.

112 ekipleri şehidin evinde hazır bekletilirken, haberi duyan yakınları ve komşuları da taziye için eve geldi.

Şehit Yusuf Önder'in ailesinin iki çocuğundan küçüğü olduğu ve aslen Bursalı olan ailesiyle Alanya'da ikamet ettiği belirtildi.

Bekar olan Yusuf Önder'in anne ve babasının ilçede hediyelik eşya dükkanı işlettiği kaydedildi.

2018/11/10/7-sehidimizin-sehadet-haberi-ailelerine-ulasti.jpg

KAHRAMANMARAŞ'IN ŞEHİDİ TOPÇU ÇAVUŞ MEHMET KAŞIK

Patlamada şehit olan Topçu Çavuş Mehmet Kaşık'ın (25) Kahramanmaraş'taki baba ocağına acı haber ulaştı.

2018/11/10/topcu-cavus-mehmet-kasik.jpg

Onikişubat ilçesi Karacaoğlan Mahallesinde oturan baba Cafer ve anne Meryem Kaşık'a acı haberi askeri yetkililer verdi.

Bekar olan şehidin anne ve babası, aldıkları haberle gözyaşlarına boğuldu.

Eve Türk bayrakları asılırken, acı haberi alan şehidin yakınları da eve akın etti.

GAZİANTEP'İN ŞEHİDİ TOPÇU ER SAMET KAYMAKÇI

Yine patlamada şehit olan askerlerden Topçu Er Samet Kaymakçı'nın Gaziantep'teki ailesine acı haber verildi.

2018/11/10/topcu-er-samet-kaymakci.jpg

Şehidin Şahinbey ilçesine bağlı Gümüştekin Mahallesi'nde oturan ailesine acı haber askeri yetkililer tarafından verildi. Haberi alan şehidin ailesi ağıt yaktı. Şehit askerin evine Türk bayrağı asıldı.

2'si kız, 4 kardeş olan Şehit Samet Kaymakçı'nın iznin ardından yaklaşık 1 hafta önce Hakkari'ye döndüğü öğrenildi.

MUŞ'UN ŞEHİDİ TOPÇU ER İBRAHİM ÖZKUR

Patlamada şehit olan Topçu Er İbrahim Özkur'un (21) acı haberi baba ocağı Muş'un Varto ilçesine bağlı Kültür Mahallesi'ndeki ailesine ulaştı.

2018/11/10/topcu-er-ibrahim-ozkur.jpg

Kudbettin-Hanım çiftinin 7 çocuğundan biri olan İbrahim Özkur'un evine giden Kaymakam ve Belediye Başkanı Vekili Erkan Kaçmaz, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ahmet Anzarlı, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı İsmail Terzi şehidin yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

1 çocuk babası olduğu ve eşinin hamile olduğu öğrenilen marangoz İbrahim Özkur'un evi bayraklarla donatıldı. Şehidin yakınları acı haber üzerine ağıtlar yaktı.

ŞANLIURFA'NIN ŞEHİDİ TOPÇU ER MENDUH ÇELİK

Patlamada şehit olan yedi askerden Topçu er Menduh Çelik'in (20)  şehit olduğu haberi, İmam Bakır Mahallesi'ndeki baba evine ulaştı.

2018/11/10/topcu-er-menduh-celik.jpg

Acı haberi alan şehit ailesi gözyaşı döktü. Sağlık ekiplerinin hazır bulunduğu şehidin acı haberine alan yakınları ve komşuları şehidin babası Demo Çelik’e başsağlığında bulundu.

Şehidin cenazesinin yarın düzenlenecek törenin ardından Şanlıurfa’ya getirileceği öğrenildi.

KONYA'NIN ŞEHİDİ TOPÇU UZMAN ÇAVUŞ HALİL DAŞ

Halil Daş'ın şehit olduğu haberi, memleketi Konya'nın Ereğli ilçesinde, eskiden belde statüsünde olan Belkaya Mahallesi'ndeki babaevine ulaştı.

2018/11/10/halil-dasin-sehit.jpg

 Acı haberi alan şehit annesi Rukiye Daş ve yakınları gözyaşı döktü.

4 AY ÖNCE NİŞANLANMIŞ

Daha önce çiftçi olduğu ve vatani görevinin ardından 5 yıldır uzman çavuş olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) görev yaptığı belirtilen şehit Halil Daş'ın, geçen Ağustos ayında Ayşe Kızıl ile nişanlandığı öğrenildi. Şehit Halil Daş'ın babası Mahmut Daş'ın da 9 yıl önce vefat ettiği belirtildi.

Şehit Halil Daş'ın bir silah arkadaşının ise sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından Daş'ın fotoğrafının altına, Suriye'de birlikte görev yaptıklarını ve yeni nişanlandığını yazıp, ''Allah rahmet eylesin. Bizim mesleğimiz böyle; hayal kuramayız, plan yapamayız, her şeyimiz yarım kalır" mesajı paylaştığı görüldü.

İSTANBUL'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit düşen 7 askerden biri olan Piyade Topçu Er Melih Sancar’ın acı haberi İstanbul Avcılar’daki ailesine verildi.

Acılı haberi, bu akşam Avcılar Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Askerlik Şube Başkanı Yarbay Önder İrevül şehit ailesinin oturduğu Denizköşkler Mahallesi'ndeki evlerinde verdi.

2018/11/10/piyade-topcu-er-melih-sancar.jpg

"VATAN SAĞOLSUN"

Yıllar önce Artvin’in Şavşat ilçesi Ilıca Köyü’nden İstanbul’a göç eden ailenin fertleri acı haber ile yıkıldı. Evin önünde bekletilen 112 Acil ekibi fenalaşan şehit babası Mülsüm Sancar ve diğer yakınlarına müdahale etti.  Baba Müslüm Sancar, güçlükle konuşurken, “Oğlumuz şehit düşmüş, vatan sağolsun, dostlar sağolsun 4 evlat var. Bu ortancaydı. 7 aylık askerdi. Ne söyleyeyim takdir Allah'ın. En güzel yavrumu kaybettim. Vatan sağolsun. Ne diyeyim" dedi.