Gündem

Ahmet Kural hapis cezası almıştı, savcılık itiraz etti

Ahmet Kural, Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği iddiasıyla yargılandığı davada hapis cezası almıştı. Savcılık karara itiraz etti.

Ahmet Kural Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 22 Nisan’da hapis cezası almıştı.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nin Kural ile ilgili kararı şu şekilde:

“Tehdit” suçundan 7 ay 15 gün, “Basit yaralama” suçundan 5 ay ve “hakaret” suçundan 4 ay 5 gün hapis olmak üzere toplamda 16 ay 20 gün hapis cezası.

Ahmet kural sıla gençoğlu

AHMET KURAL KARARINA SAVCILIK İTİRAZ ETTİ

İstanbul Cumhuriyet savcısı Ramazan Ergül, mahkemenin bu kararının usul ve esas yönünden kanuna aykırı bulunduğu gerekçesiyle itiraz etti.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Ceza Dairesi Başkanlığı’na gönderilen yazıda, müşteki Sıla Gençoğlu’nun tanığı olarak dinlenen Hatice Zeynep Tunç’un, “Kural’ın evinden, ‘seni öldüreceğim’ ve ‘o’ şeklinde sesler geliyordu” beyanının, Yıldız Teknik Üniversitesinden alınan ses raporuyla birlikte değerlendirilmeden karar verildiği kaydedildi. 

Kural hapis kararını reddetti, temyize gidecek -HABERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

3 SAYFALIK DİLEKÇEDE “SESLERİ DUYDUM” DETAYI

Savcılık bu gerekçe ile istinaf mahkemesine 3 sayfalık dilekçe sundu.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden de alınan raporda, Ahmet Kural’ın evinin içindeki seslerin yan evden duyulamayacağı tespiti yer almıştı.

Savcılık bu raporla birlikte tanığın “Sesleri duydum” beyanının birlikte değerlendirilmesini ve resmi makamlar aracılığıyla yeni bir rapor alınması gerektiğini söyledi.

Ahmet Kural kanlı gömleğin incelenmesini istedi -HABERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

AHMET KURAL DAVASINDAKİ İTİRAZ DİLEKÇESİNDE NOTLAR

İtiraz dilekçesinde aynı zamanda mahkemenin kararda yeterli bir açıklama yapmadığı da yer aldı.

Dilekçede “bilimsel mütalaa içeriğine dair resmi makamlar aracılığıyla rapor alınarak tehdit ve hakaret bakımından hüküm kurulamadığı” belirtildi.

“11 AY 20 GÜNLÜK CEZA KALDIRILMALI” TALEBİ

İtiraz dilekçesinde Ahmet Kural hakkında tehdit ve hakaret nedeniyle verilen 11 ay 20 günlük ceza kısmının kaldırılması talep edildi.