Gündem

AK Parti İzmir İl Başkanı değişti! Yeni başkan Aydın Şengül

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, görevini devretti. İl başkanlığı görevine Aydın Şengül'ün atandı.

AK Parti İzmir eski İl Başkanı Bülent Delican,  İl başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, AK Parti'nin Türkiye'nin selameti, milletin refahı ve mutluluğu için, çok meşakkatli ve onurlu bir yürüyüşün öncüsü olduğunu, bu yürüyüşüne tavizsiz devam edeceğini belirtti.

Partinin kuruluş ve yola çıkış süreci itibarıyla çatısı altında bulunduğunu aktaran Delican, 2014 yılının temmuz ayında il başkanlığı görevini devraldığını hatırlattı.

Görev süresince yaptıklarına değinen Delican, "İl başkanlığım boyunca tüm görevlerimi ifade ederken partimin yol haritasına, siyasette süreklilik ve tutarlılık ilkesine bağlı kalmak suretiyle, ülke ve kentteki gelişmeleri karşılaştırıp sorgulamayı, uzlaşmacı bir yaklaşımla sorunların çözümlerini şehrimizin dinamikleri ile birlikte ve kendi teşkilatımız içinde köklü olarak ele almayı yararlı buldum, bundan sonrası için de buluyorum." diye konuştu.

Delican, AK Parti'nin hala bu ülkedeki insanların büyük çoğunluğunun umudu olduğuna işaret ederek, "Bugüne kadar vatan, millet sevdalısı hiçbir ak gönüllü yol arkadaşımın bu değişim sürecini kişisel görmeyeceğine inanıyorum. Ben de görmüyorum. Bu nedenle il kongresinde aday olmayacağımı kamuoyuyla paylaşmak istiyorum" dedi.