Gündem

Almanlar Oktoberfest'i Antalya'da kutladı

Antalya'da tatil yapan Alman turistler ülkelerinde 207 yıldır kutladıkları Oktoberfest'i bu yıl ülkelerinden uzakta kutladı.

Almanların 207 yıldır kutladığı coşkuyla kutladığı Oktoberfest, Alman turistler tarafından bu kez ülkelerinden çok uzakta Kemer'de kutlandı. Türkiye'de bu yıl 9'uncusu yapılan etkinliğe Alman turistlerin yanı sıra Rus, Türk, Ukraynalı ve Kazak turistler de eşlik etti. Etkinlikler kapsamında su doldurulmuş balon ile kör voleybol oyunu, pasta fırlatma, dart, çivi çakma, testere ile odun kesme ve halka fırlatma gibi oyunlar oynandı. Etkinliklere turistlerin konakladıkları otel personeli geleneksel Alman kıyafetleriyle katıldı. Turistler personelle bol bol fotoğraf çektirdi. Renkli görüntülere sahne olan festivalde tatilciler doyasıya eğlendi.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:239px; width:640px" />

Otel Genel Müdürü Ali Osman İlhan, "Oktoberfest ilk olarak 1810 yılında yapılmış. 207 yıldır devam eden bir gelenek. Bu geleneği Alman misafirlere hatırlatmak ve devam ettirmek istedik. Onlara Almanya'da yaşayamadıkları anılarını tatil yaptıkları sırada yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Otelimiz bunu her sene geleneksel olarak yaptığı için sadece bu festival için tatil yapmaya gelen misafirlerimiz var" dedi.

DHA

 • USD
  -0,02
  3,8117
 • EURO
  0,13
  4,5159
 • ALTIN
  0,14
  154,10
 • PETR
  0,08
  62,8100