Gündem

Anneanne çetesine operasyon

Çin'de insanları zorla evinden çıkaran, tüküren, erkekleri taciz eden ve küfreden yaşlı kadınlar çetesi hapis cezasına çarptırıldı.

Çin'de insanlara sözlü ve fiziki saldırıda bulunan ve 'anneanneler' çetesi olarak adlandırılan bir grup yaşlı kadın çeşitli hapis cezasalrına çarptırıldı. South China Morning Post’un haberine göre Çin’in Henan eyaletinde yaşlı kadınlar, insanları zorla evlerinden çıkarmak, borcunu ödemek istemeyen insanlara küfretmek, tükürmek ve en az bir vakada da bir erkeğin cinsel bölgesine saldırmak suçundan gözaltına alındı. 

HEPSİ 70'Lİ YAŞLARDA 

İsmi açıklanmayan bir müteahhit, yapacağı yeni inşaat için bazı sakinlerin evlerini boşaltmaları amacıyla yaşları 70’i bulan 14 kadını kullandı. Müteahhittin günde 30 dolar ödediği ve bedava yemek verdiği yaşlı kadınlar çetesi bunun karşılığında evlerini terk etmek istemeyen veya borçlarını vermek istemeyen insanları taciz etti.

Zhao adlı görgü tanığı, kendisinin evini terk etmesi için gözünün korkutulduğunu, ayrıca kadınlardan sekizinin de komşusunun üzerine tükürdüğünü söyledi. Çetenin kurbanlarından biri olan Zhang ise yaşlı kadınlardan birinin cinsel bölgesine saldırdığını ve tedavi için 150 dolar ödediğini söyledi.

2 İLA 11 YIL ARASINDA HAPİS 

Müteahhit tarafından, yerel bir dans kursundan, üyeliğe alınan çete mensubu bir yaşlı kadın, bu işin kendisi için bir “meşgale olduğunu”, ayrıca bedava yemeğin de “işi cazip kıldığını” söyledi. Şeker hastalığı yüzünden kör olan bu yaşlı kadın 5 yıl hapis cezası aldı. Yaşlı kadınlar çetesinin diğer üyeleri ise 29 organize suç vakasından suçlu bulunarak 2 ila 11 yıl arasında hapis cezasına çarptırıldı. İsmi açıklanmayan müteahhit de 11 yıla mahkum edildi.

 • USD
  0,36
  3,8496
 • EURO
  -0,05
  4,5150
 • ALTIN
  -0,05
  153,21
 • PETR
  -0,88
  64,1500