Asayiş

12 kişiyi ezip 1’ini bıçaklayan şoför vicdansız değilmiş

İstanbul Halk Otobüsleri AŞ Başkan Vekili Nihat Pelen, Beşiktaş’ta 12 kişiyi ezip 1’ini öldüren, ve bir kişiyi de bıçaklayan şoförü savundu

İstanbul Halk Otobüsleri AŞ Başkan Vekili Nihat Pelen, Beşiktaş’ta durağa dalarak 12 kişiyi ezerek birini öldüren, sonrasında da 1 kişiyi bıçaklayan şoförü savundu; “Şoförün psikolojik bir şeyi yok”

Beşiktaş’ta dün saat 16.30 sıralarında güzergahı dışında Ortaköy istikametine doğru ilerleyen Necdet K. idaresindeki 34 AJ 7572 plakalı özel halk otobüs henüz belirlenemeyen bir sebeple kontrolden çıkarak Bahçeşehir Üniversitesi Otobüs Durağı’na dalmıştı. Kazada 1 kişinin ölümüne neden olmuş, 12 kişiyi de yaralanmıştı. Kaza sonrası kaçmaya çalışan şoför bir kişiyi de bıçaklayarak yaralamıştı. Sonrasında cinnet geçirip denize atlayan şoför gözaltına alınmıştı.

Çok sayıda sabıkası çıktı

Bugün emniyette işlemleri biten ve birçok sabıkası bulunduğu öğrenilen şoför Necdet K. adliye ye sevk edildi. Necdet K. adliye ye sevk edilirken, İstanbul Halk Otobüsleri AŞ Başkan Vekili Nihat Pelen basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Oda başkanı sabıkalı şoförü savundu

“Bizim aracımızın 21 metre fren izi var” diyen İstanbul Halk Otobüsleri AŞ Başkan Vekili Nihat Pelen, “bizim şoförlerimiz bu kadar vicdansız insanlar değil. Bizim için önemli olan insanlardır. Biz şoförle tam görüşemedik. Yüzde 99 yolcuyla şoför arasında ola bir kargaşa var. İnsanlar diyor ki bile bile durağa girmiş. Böyle bir vicdansızlık olmaz. Tam net bir bilgimiz yok.

Otobüsteki kamerada bir sıkıntı var

Otobüsteki kamerada bir sıkıntı var. Bizim aracımızın 21 metre fren izi var. Bu 21 metreyi yani bizim şoförümüz eğer kasti bir şey olursa niye frene bassın. Direkt durağa girer. Şoförün psikolojik bir şeyi yok. O anki psikolojiyi tabi ki biz bilemeyiz. Durağa giriyor 50,100 kişi buna saldırıyor. Kendini korumak için can havliyle denize atlıyor korkudan. Siz kendinizi onun yerine koyun 100 kişi size saldırsa siz ne yaparsınız. Can havliyle kendini savunmuş. Bıçağı bilmiyorum. Yolcudan mı aldı. Kendisinde miydi.