Asayiş

Alevi vatandaşa yönelik provokasyona Bakan Soylu’dan sert tepki

Soylu, İzmir’de bir Alevi vatandaşın evinin işaretlenmesiyle ilgili olarak “Kendi evime yapılmış işaret olarak görüyorum. O kişi çıkacak ve bunun bedelini ödeyecek.” dedi

İçişleri Bakanı Süleyma Soylu, İzmir’de bir Alevi vatandaşın evine işaret konulmasıyla ilgili olarak sert konuştu. Saldırıyı kendi evine yapılmış saldırı olarak gördüğünü belirterek “Adaletin önüne o kişi çıkacak ve bunun bedelini ödeyecek” dedi.

Kendi evime yapılmış işaret olarak görüyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İzmir’de Alevi vatandaşa yönelik çirkin saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

O eve yapılan işareti, kendi evime yapılmış işaret olarak görüyorum. Arkadaşlarımız o kişiyi bulacaktır. İçişleri Bakanlığı olarak bizatihi tarafız bu olaya hukuken de tarafız. Adaletin önüne o kişi çıkacak ve bunun bedelini ödeyecek.”

Geri dönenlerin sayısı 370 bin

Ülkelerine dönen Suriyeliler hakkında da bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Şu an için ülkelerine geri dönen Suriyelilerin sayısı 370 bin. Birileri yeterli bulmayabilir ama önemli olan, bu akışın bir şekilde vücut bulmuş olmasıdır. Öte yandan çok ciddi bir düzensiz göçmen baskısı altındayız ve bu durum giderek artıyor. 2016 ve 2017, 175 bin ve 176 bin, 2018’de 268 bin. Şu an ne kadar biliyor musunuz, geçen cuma rakamları 405 bin, şimdi 420 bin ile 430 bin arasında.” diye konuştu.