Asayiş

Antalya ’da çocuğa cinsel istismar: Anne beraat kararına isyan etti

Antalya’da 10 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan sapık hakkında beraat kararı verildi, anne sinir krizi geçirdi. Savcılık karar sonrası itiraz etti.

Antalya ’da 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan şüpheli apartman görevlisi için beraat kararı verilmişti.

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında alınan beraat kararı anneyi yasa boğdu.

“Ben şimdi ne diyeyim çocuğuma. Her şey var. Adli tıp raporu var. Kamera kayıtları var. Nasıl beraat ettirdiniz. Nasıl?” diyerek sinir krizi geçiren anneyi teselli etmeye çalıştıkları an kameraya yansıdı…

Antalya'da 10 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan sapık hakkında beraat kararı verildi, anne sinir krizi geçirdi. Savcılık karar sonrası itiraz etti.

Sadece Haber paylaştı: 3 Mayıs 2019 Cuma

SAVCI KARARA İTİRAZ ETTİ

Yaşananların ardından duruşmaya katılan Cumhuriyet Savcısı karara itiraz etti.

Cumhuriyet Savcısı tarafından “Sanık A.Ö.’nün üzerine atılı suçlardan “Organ Sokmak Suretiyle ve Tehditle Zincirleme Şekilde Çocuğun Cinsel İstismarı” suçundan cezalandırılmasına, “Cinsel Amaçlı Çocuğu Zorla Hürriyetinden Yoksun Kılmak ve Kasten Yaralama” suçları açısından beraatine, “Tehdit’ suçunun konusunu oluşturan eylemin sanığa atılı “Organ Sokmak Suretiyle ve Tehditle Zincirleme Şekilde Çocuğun Cinsel İstismarı?” suçunun maddi unsurunu oluşturması nedeniyle bu suçla ilgili hüküm verilmesine yer olmadığına, ayrıca sanığın üzerine atılı suçun niteliği dikkate alınarak hükmen tutuklanmasına karar verilmesi” şeklinde mütalaa verildiği bilgisi paylaşıldı. 

Antalya’da çocuğa cinsel istismar iddiasıyla yargılanan şüpheli serbest -HABERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

ANTALYA KARAR SONRASI TEPKİLİ

Açıklamada şöyle denildi:

“Mahkeme heyeti tarafından aynı gün yapılan değerlendirme sonucunda, sanık A.Ö.’nün mağdur çocuğa yönelik “Çocuğun Zincirleme Olarak Nitelikli Cinsel İstismarı, Cinsel Amaçlı Çocuğu Zorla Hürriyetinden Yoksun Kılmak, Tehdit ve Kasten Yaralama” suçlarını işlediği iddiasıyla Türk Ceza Kanununun 103/5 maddesi delaletiyle 86/1-3-b, 53, 103/2-/2-2.cümle-4, 43/1, 53/1, 106/1-1-cümle, 53, 109/2-3-f-5, 43 maddeleri gereğince cezalandırılması istemiyle kamu davası açılmış ise de; yapılan yargılama, toplanan deliller ve dosya kapsamına göre sanığın üzerine atılı suçları işlediği sabit görülmediğinden CMK’nun 223/2-e maddesi gereğince ayrı ayrı beraatine karar verildiği anlaşılmıştır. Duruşmaya katılan Cumhuriyet Savcımız tarafından verilen söz konusu karara ilişkin istinaf kanun yoluna başvurulmuş olup, Antalya Bölge Adliye Mahkemesinin ilgili dairesi tarafından dosya ile ilgili değerlendirme yapılacaktır.” 

Oyuncu Bergüzar Korel de bu karara sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. “Adli Tıp raporlarında cinsel istismarın her türlü delili varken bu sapığı salan mahkeme!!! Bize hesap vermek zorundasın. Çocukları koruyamıyorsunuz. Antalya, Türkiye! Çocuklarına sahip çık. Bu davanın peşini bırakmayacağız” dedi.