Asayiş

Fabrikaya düzenek kurup esrar üretti, yakalandı

Kubar esrar üretip satan fabrika sahibi, alıcı olarak yaklaşan jandarmalara yakalandı. Şüphelinin aracından 690, fabrikasından 830 gram esrar çıktı.

Uşak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ihbar üzerine harekete geçti. Bir deri fabrikasının sahibi olan 28 yaşındaki M.T.’nin esrar sattığı ihbarının ardından 3 ay inceleme ve teknik takip yapıldı.

İncelemelerin ardından şüpheli M.T.’nin fabrikasında esrar ürettiği öğrenildi.

Jandarma ekipleri alıcı kılığına girerek M.T. ile iletişime geçti. Müşteri bulduğunu sanarak jandarma ekipleriyle birlikte Yapağılar köyüne gitmek isteyen M.T. otomobilinde yakalandı.

kubar esrar uşak
kubar esrar uşak

KUBAR ESRAR BULUNDU

Dün öğle saatlerinde köy yakınlarında durdurulan araçta yapılan arama sonucu 690 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi ve M.T. gözaltına alındı.

Mahkemeden alınan arama kararı ile fabrika da arandı. Burada esrar üretiminde kullanılan ışık ve ısı kaynakları, saksılar, vantilatör, dijital sıcaklık ölçer ve vantilatör araçlarının olduğu özel bir oda bulundu.

Odada 830 gram kubar esrar ve ruhsatsız bir tabanca ele geçirildi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildi ve adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan M.T., tutuklanarak cezaevine gönderildi.