Asayiş

İranlı rejim muhalifi eski ajan Şişli’de öldürüldü

Şişli’de 14 Kasım gecesi yolda yürürken öldürülen Mesut Mevlevi’nin İran eski istihbarat ajanı ve rejim muhalifi olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Beyoğlu’nda ölü bulunan İngiliz ajan James Gustaf Edward Le Mesurier’in bu kez Şişli’de İranlı eski ajan Mesut Mevlevi öldürüldü. Cinayet kemaralar tarafından görüntülendi.

Şişli Esentepe Mahallesi Ecza Sokak üzerinde 14 Kasım akşamı meydana gelen olayda İran uyruklu Mesut Mevlevi (32), arkadaşı Nuri Ö. ile birlikte yürürken silahlı saldırıya uğramıştı. Arkadaşı Nuri Ö. ağır yaralanırken Mesut Mevlevi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Cinayet kameralara yansıdı

Güvenlik kameralarına da yansıyan cinayet sonrası soruşturmayı genişleten polis, zanlıların yakalanması için çalışma başlattı. Mesut Mevlevi’nin İran hükümetine muhalif paylaşımları ile öne çıkan eski bir ajan olduğu ortaya çıktı.

‘Kara Kutu’ üzerinden ifşa ediyordu

Mevlevi’nin “Kara Kutu” isimli Telegram kanalı üzerinden İranlı yetkililere dair ifşa belgeleri ile gündeme geldiği belirtildi. Mevlevi’nin sosyal medya sayfasında ise eski İran cumhurbaşkanları Haşimi Rafsancani, Muhammed Hatemi ve Mahmud Ahmedinejad ile çekildiği fotoğraflar yer alıyor.